- Reklama -
16.8 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Region. Policja zrobiła nalot na zlot samochodów w Swadzimiu. Wręczono 135 mandatów [FOTO, FILM]

W sobotę wieczorem na parkingu Centrum Handlowego Auchan Swadzim odbył się niezgłoszony, spontaniczny zlot samochodów.

Uczestników zlotu postanowiła skontrolować policja. Policjanci nie mają nic przeciwko takim spotkaniom, jednak warunek jest jednak taki, żeby wszystkie modyfikacje były zgodne z przepisami i nie zagrażały bezpieczeństwu. Podczas spotkania uczestnicy powinni także stosować zasady bezpieczeństwa związane z epidemią.

W sobotę wieczorem policjanci z Poznania przeprowadzili kontrolę uczestników niezgłoszonego, spontanicznego zlotu samochodów. Na parking pod centrum handlowym w podpoznańskim Swadzimiu przyjechało około pięćset samochodów i półtora tysiąca osób. Okazało się, że ponad siedemdziesiąt samochodów miało usterki lub modyfikacje kwalifikujące je do obowiązkowych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne i skierowali właścicieli aut do stacji diagnostycznych – informuje Wielkopolska Policja.

- Reklama -

Na zlocie znalazły się auta, które miały oklejoną szybę czołową czarną folią przyciemniającą. Do najczęstszych nieprawidłowości zaliczono między innymi: powiększone, przelotowe układy wydechowe bez katalizatorów, opony wystające poza obrys błotników, niehomologowane kolorowe żarówki w lampach, nieprawidłowe ogumienie.

Ogółem wylegitymowano 173 osoby, wręczono 135 mandatów karnych, skierowano dwie sprawy do Sądu, zatrzymano 73 dowody rejestracyjne, zatrzymano jedną osobę podejrzaną o kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków – informuje policja.

Stan techniczny niektórych samochodów biorących udział w spotach miłośników aut jest nieakceptowalny. Tak było również dzisiaj w nocy.Więcej o tym:https://bit.ly/3joKBXd

Opublikowany przez Wielkopolska Policja Niedziela, 30 sierpnia 2020

no images were found

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe