- Reklama -
25.5 C
Szamotuły
środa, 16 czerwca, 2021

RCKiK w Poznaniu apeluje do ozdrowieńców o oddawanie swojego osocza

Polecamy

Potrzebne jest osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2! Osocze może pomóc osobom w ciężkim stanie z COVID-19.

Centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa zapraszają do oddania osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe. Osocze od takich osób zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

- Reklama -

O telefoniczny kontakt z najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa proszone są wyłącznie osoby, które spełniają poniższe warunki:

  • przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 – dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2
  • są w wieku 18-60 lat i nie chorują przewlekle
  • nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników

Kontakt z Działem Dawców od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.30 tel.: 61 886 33 54 lub mailowo: [email protected]WAŻNE – każdy ozdrowieniec musi się wcześniej skontaktować z Działem Dawców – nie ma możliwości oddawania osocza bez wcześniejszego ustalenia terminu!

Osoba, która wyzdrowiała po przechorowaniu COVID-19 lub przebyła bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2  musi spełniać standardowe kryteria dawcy krwi (m.in. stanu zdrowia, wagi, wzrostu, nieprzebywania w obszarach o szczególnej sytuacji epidemiologicznej np. obszary występowania wirusa Zika, wirusa Zachodniego Nilu czy też endemicznego występowania malarii – szczegóły). Ostateczną i wiążącą decyzje podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej!

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -