- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Radosne obchody Dnia Niepodległości w Pniewach [ZDJĘCIA]

W gminie Pniewy odbyły się radosne obchody Święta Niepodległości, upamiętniające 105. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.

Uroczystości rozpoczęły się 10 listopada o godzinie 18.00 pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy Szkole Podstawowej w Pniewach, gdzie zgromadził się tłum mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów, organizacji społecznych i patriotycznych oraz młodzieży szkolnej.

Na początku orkiestra zagrała Mazurka Dąbrowskiego, a klasa mundurowa złożyła raport. Następnie poczty sztandarowe oddały hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski. Wiązanki kwiatów i znicze złożyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Jarosławem Przewoźnym, poseł Jakub Rutnicki i Michał Chojara, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Polska 2050, reprezentacje pniewskich szkół, instytucji i stowarzyszeń oraz Grupa Motocyklowa. Po przemówieniach, w których podkreślano znaczenie Święta Niepodległości dla tożsamości narodowej i jedności społecznej, Pniewska Orkiestra Dęta zagrała Wiązankę Pieśni Żołnierskich, wywołując wzruszenie i entuzjazm wśród słuchaczy.

- Reklama -

Po części oficjalnej, uczestnicy uroczystości przeszli do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy, gdzie odbyła się Międzypokoleniowa Wieczornica Niepodległościowa, zorganizowana przez Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” w ramach realizacji projektu pn. „Łączy nas wiele – choć dzielą pesele”. Na scenie wystąpili artyści amatorzy z różnych pokoleń, prezentując program artystyczny złożony z pieśni, wierszy, scenek i tańców nawiązujących do historii Polski i jej kultury. Wieczornica była okazją do wspólnego śpiewania, biesiadowania i integracji.

Na zakończenie świętowania, wszystkich obecnych częstowano rogalami, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej pod kierunkiem nauczycieli zawodu. Była też pyszna kawa.

Odzyskanie niepodległości jest bardzo ważnym wydarzeniem w dziejach historii Polski, dlatego każdy obywatel naszego kraju chętnie świętuje ten dzień. W gminie Pniewy obchody Święta Niepodległości były pełne radości, dumy i patriotyzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe