- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Radni odwiedzili obiekty związane ze sportem i rekreacją (foto)

13 czerwca br. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu. Radni w towarzystwie kierownika Wydziału Kultury, Sportu i Funduszy Pomocowych Marcina Piechockiego oraz pracownika wydziału Andrzeja Żybury udali się na kilka różnych obiektów związanych ze sportem i rekreacją. Odwiedzono kompleks plażowy w Pamiątkowie, korty TKKF, basen letni i korty na piaszczychach. Jako pierwsze miejsce wizytowany był kompleksu plażowy w Pamiątkowie. Robi bardzo dobre wrażenie. Radni interesowali się budynkiem, który przeszedł drobne wykonawcze poprawki. Przyglądano się poszczególnym pomieszczeniom, czy nie odpada glazura. Pytano o to, kto zajmuje się bieżącym utrzymaniem kompleksu itp.

Przyjrzano się z bliska również kortom TKKF przy ulicy Wojska Polskiego w Szamotułach. Radni interesowali się stanem kortów i budynku przy kortach. Pojawił się temat przypuszczalnych kosztów koniecznych inwestycji. Korzystający z tego obiektu tenisiści podjęli się partycypacji w pracach i kosztach zmian.

Kolejnym miejscem wizytacji radnych był basen letni. Przyjrzano się efektom wykonanych już prac w niecce basenu i dyskutowano sprawę podjęcia najbardziej koniecznych prac, jak np. remont dachu na budynku, gdzie znajdują się szatnie i toalety. Wewnątrz budynku sporo już zostało zrobione i nie przypomina to stanu budynku z poprzedniej wizyty radnych. Przedmiotem dyskusji była również przyszłość brodzika i rozważane przeniesienie go w pobliże dużego basenu, tak aby możliwe było jednoczesne filtrowanie wody w obu basenach.

- Reklama -

Ostatnim miejscem, które odwiedzili radni były korty znajdujące się na pioszczychach. Korty są pięknie położone i jak zgodnie stwierdzono same korty nie budzą zastrzeżeń i są dobrze utrzymywane. Gorzej natomiast jest z budynkami i infrastrukturą otaczającą korty. Tenisiści ze wszystkich klubów mają ambitną wizję działań i oczekiwanych skutków na najbliższych kilka lat. Radnym i pracownikom Wydziału Kultury, Sportu i Funduszy Pomocowych przedstawiono rysunki projektowe przyszłego kompleksu. Niezwykle cenne jest zgodne działanie wszystkich klubów tenisowych, które dla wspólnego dobra porozumiały się i jako jeden partner występują do gminy. Radni dowiedzieli się, że umowa z gminą jest już na etapie ostatnich uzgodnień. Uprawniony jest wniosek, że przyszłość szamotulskiego tenisa rysuje się optymistycznie, a klubami kierują bardzo kompetentne osoby.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu po raz kolejny okazało się dobrym sposobem przyjrzenia się z bliska problemom, sposobem wymiany myśli z osobami zajmującymi się obiektami i z pewnością ułatwi podejmowanie projektów uchwał w bliższej i dalszej przyszłości.

[Best_Wordpress_Gallery id=”121″ gal_title=”Obiekty sport rekreacja”]

UMiG

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe