- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Przyznano Stypendia Starosty Szamotulskiego

Aż 186 uczniów otrzymało w tym roku Stypendia Starosty Szamotulskiego.

W tym tygodniu Starostwo Powiatowe w Szamotułach opublikowało listę uczniów, którym przyznano stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia Starosty Szamotulskiego to element powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzony przez Powiat Szamotulski.

Głównymi celami programu są między innymi stworzenie uczniom warunków do wzrostu ich aspiracji edukacyjnych oraz aktywności sportowej i społecznej, a także wzmocnienie poczucia własnej wartości, możliwości i szans rozwoju osobistego. Pragniemy motywować uczniów do udziału w konkursach, olimpiadach i zawodach na różnych szczeblach: wojewódzkich, krajowych oraz międzynarodowych. Wspieramy młodzież finansowo i promujemy uczniów, którzy osiągają świetne wyniki, co może zaważyć na ich przyszłości zawodowej – informuje Starostwo Powiatowe.

- Reklama -

Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie na świadectwie co najmniej bardzo dobrej oceny z zachowania oraz średnia ocen z zajęć edukacyjnych co najmniej na poziomie 5,0.

Lista stypendystów dostępna jest TUTAJ.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe