- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Przerwy w dostawie energii elektrycznej w Otorowie

Od dłuższego czasu docierały do nas informacje od zaniepokojonych mieszkańców Otorowa, którzy skarżą się na przerwy w dostawie energii elektrycznej w tym rejonie.

Jak informowała nas mieszkanka Otorowa: Mieszkam na ulicy Leśnej od 46 lat, problem występuje od lat, są to krótkotrwałe przerwy w dostawie prądu, niezależne od warunków atmosferycznych. Negatywnie wpływa to na nasze sprzęty elektroniczne. My (red. mieszkańcy) jako wioska powinniśmy coś z tym zrobić!

- Reklama -

O to, co jest przyczyną problemów z dostawą prądu w Otorowie postanowiliśmy spytać u źródła, w firmie ENEA.

Rzecznik Prasowy poznańskiego Oddziału Dystrybucji Mariusz Gościniak informuje: linia średniego napięcia zasilająca miejscowość Otorowo przechodzi przez tereny leśne, dlatego narażona jest na uszkodzenia związane ze zjawiskami pogodowymi takimi jak np. silnie wiejący wiatr. Kilkuminutowe przerwy w dostawach energii związane są z zadziałaniem automatyki w Głównym Punkcie Zasilającym, która reaguje w ten sposób na zakłócenia na linii (np. zwarcia spowodowane przez gałęzie na przewodach). Nasza firma na bieżąco monitoruje stan sieci oraz zakłócenia, które występują na wspomnianej linii. Zlecona została już dodatkowa wycinka gałęzi, w czterech najbardziej zagrożonych miejscach na prawie 1,5 km trasy linii. Dodatkowo Rejon Dystrybucji Szamotuły jest w trakcie opracowywania projekt technicznego na wykonanie, bardziej szczegółowego niż standardowy, przeglądu linii, który będzie realizowany w latach 2018-2019.

Czy rozwiązania te przyniosą jakiś efekt? Sytuację będziemy na bieżąco monitorować.

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe