- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Przedszkolaki odwiedziły policjantów (zdjęcia)

Policjantów z Szamotuł odwiedziła grupa przedszkolaków z Wronek. W trakcie wizyty w komendzie, maluchy dowiedziały się czym zajmują się policjanci oraz jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy. Dużą atrakcją dla najmłodszych było zwiedzenie „policyjnego aresztu” oraz obejrzenie z bliska radiowozu.

W miniony piątek (5.10.2018 r.), policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach gościli u siebie dzieci z przedszkola we Wronkach. Mali goście dowiedzieli się czym zajmują się policjanci oraz w jaki sprzęt wyposażeni są idąc do służby. Dzieci miały okazję do obejrzenia z bliska policyjnych środków przymusu bezpośredniego. Ogromne zainteresowanie maluchów wzbudziły kajdanki, które maluchom zaprezentowali dzielnicowi.

- Reklama -

Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie i zobaczenie, na czym polega praca technika kryminalistyki. Funkcjonariusz zaprezentował dzieciom „magiczną walizkę” pełną przydatnych w jego służbie gadżetów. Dzieci z uwagą przyglądały się, jak na pustej z pozoru kartce policjant znajduje ich odciski.

W trakcie spotkania, szamotulscy policjanci przypomnieli też dzieciom o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Dzieci miały okazję do przećwiczenia przechodzenia przez przejście dla pieszych w pojedynkę oraz w grupie. Maluchy dowiedziały się też jak ważne w jesienne i zimowe wieczory są elementy odblaskowe. W nagrodę za uważne wysłuchanie rad mundurowych, każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantów odblaskowe opaski na rękę.

W trakcie wizyty dzieci miały też okazję do spaceru po budynku komendy Policji. Z wielkim zainteresowaniem zwiedziły „policyjny areszt”. O pracy w tym miejscu opowiedział im zastępca dyżurnego. Maluchy miały też okazję do zobaczenia policyjnego radiowozu, który cieszył się największym zainteresowaniem. Przedszkolaki z chęcią siadały za jego kierownicą wyobrażając sobie siebie w roli policjantów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”683″ gal_title=”Przedszkolaki odwiedziły policjantów”]

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe