- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych wykona łącznik Szamotuły – Mutowo

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły wybrał w sierpniu wykonawcę nowej drogi z Szamotuł do Mutowa.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji pod nazwą „Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą” zaplanowano wykonanie nowej drogi o nawierzchni asfaltowej na długości ok. 850 mb. Na całej długości trasy przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szer. 6,0 m wraz z rowami odparowującymi oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szer. 3,0 m i oświetleniem drogowym. Celem przedsięwzięcia jest uporządkowanie przestrzeni, poprawa jej estetyki, stworzenie ciągu komunikacyjnego dostosowanego do wymagań oraz aktualnych przepisów. Planowany odcinek drogi powiąże tereny inwestycyjne w miejscowości Mutowo o powierzchni ponad 32 ha z drogą wojewódzką.

Orientacyjny przebieg nowej drogi. (Mat. UMiG)

W sierpniu udało się rozstrzygnąć przetarg na realizację inwestycji. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty:

- Reklama -
  • GRAEB Przedsiębiorstwo Drogowe z Pniew – 5.723.314,23 zł
  • Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. w Szamotułach – 4.964.280,00 zł

Inwestycję zrealizuje firma z Szamotuł, choć Urząd Miasta i Gminy będzie musiał nieco dołożyć do początkowo zakładanego budżetu, który wynosił 4.850.000,00 zł brutto.

Inwestycja dofinansowana z „Polskiego Ładu”

Na realizację zdania Urząd Miasta i Gminy Szamotuły pozyskał dofinansowanie z „Polskiego Ładu” w kwocie 4,7 mln złotych. Umowa z wykonawcą wyłonionym w przetargu zostanie podpisana w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Budowa drogi powinna zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe