- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego dla mieszkańców MiG Szamotuły

Miasto i Gmina Szamotuły dołączyła do grona samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły zdecydował o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy.

Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję o zaszczepieniu mieszkanek Miasta i Gminy Szamotuły z rocznika 2006 uczęszczających do Szkół Podstawowych na ternie miasta i gminy Szamotuły.

- Reklama -

Koszt tych szczepień w całości zostanie pokryty z budżetu Miasta i Gminy .
Konkurs na świadczenia zdrowotne polegające na wykonaniu szczepień przeciwko zakażeniom HPV oraz przeprowadzeniu edukacji zdrowotnej dotyczącej zapobiegania nowotworom szyjki macicy wygrała Specjalistyczna Przychodnia Lekarska „EDICTUM” Sp. z o.o.

W dniu 05 marca 2018 r. ( poniedziałek) o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach przy ulicy Dworcowej 26 (wejście od ulicy Wojska Polskiego), odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne skierowane do rodziców / opiekunów prawnych dziewcząt i chłopców urodzonych w 2006 roku oraz nauczycieli Szkół Podstawowych, na które serdecznie zaprasza Burmistrz Szamotuł – Włodzimierz Kaczmarek.
Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje na temat szczepionki przeciw HPV oraz programu szczepień.

Dodatkowe informacje dostępne są również pod numerem telefonu (61) 847 04 54
lub osobiście w siedzibie „EDICTUM” Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 31 I piętro pok. 120.
Do zaszczepienia niezbędna jest zgoda rodziców i kwestionariusz wywiadu przesiewowego. (Druki do pobrania poniżej)

UMiG

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe