- Reklama -
1.2 C
Szamotuły
niedziela, 24 listopada, 2024
Reklama

Prognoza pogody na Boże Narodzenie. Czy spadnie śnieg?

Jaka pogoda czeka nas w czasie nadchodzących świąt? Czy doczekamy się w końcu białego Bożego Narodzenia?

Zapraszamy do zapoznania się ze wstępną, przygotowaną przez MeteoDozór prognozą pogody na okres świąteczny. Sprawdzalność wstępnej prognozy to 60 – 70%.

- Reklama -

Poniedziałek 24.12.2018
Wigilijny poranek przywita nas opadami deszczu, które przelotnie będą występować do południa. W ciągu całej doby pochmurno. Wieczorem ponownie możliwe opady tym razem mieszane, czyli deszcz ze śniegiem.
Temperatura maksymalna w ciągu dnia 3°C.
Wiatr słaby w porywach łagodny z kierunku północno-zachodniego.
Prawdopodobieństwo opadów 70%.

Wtorek 25.12.2018
Pierwszy dzień świąt cieplejszy od wigilii, ale zarazem bardziej wietrzny. Niestety od rana przez większość dnia ponownie będą pojawiać się przelotne opady deszczu. Początkowo nad ranem mogą być to również opady mieszane.
Temperatura maksymalna w ciągu dnia 5°C.
Wiatr łagodny w porywach dość silny z kierunku zachodniego.
Prawdopodobieństwo opadów 80%.

Środa 26.12.2018
Drugi dzień świąt pochmurny, ale już bez prognozowanych opadów deszczu.
Temperatura maksymalna w ciągu dnia 5°C.
Wiatr łagodny w porywach umiarkowany z kierunku zachodniego.

W obecnej chwili żadne dane nie wskazują, by w trakcie świątecznych nocy miały pojawiać się przymrozki. Temperatura minimalna w tym okresie ma wynieść od 1°C do 4°C.

Trwa proces przebudowy pola ciśnienia nad synoptycznym obszarem naszej części Europy. Rozległy wyż Rosyjski, który (w miarę) aż do wczoraj stabilizował przez większość tygodnia warunki pogodowe ustępuje na wschód. Jego miejsce zajmą dynamiczne ośrodki niżowe, które po ustąpieniu blokady wyżowej będą przemieszczać się z zachodu na wschód kontynentu (głównie przez rejon Skandynawii).
Z niżami związane są fronty atmosferyczne lub nawet ich systemy (więcej niż jeden), które wykazując aktywność, prowadzą strefy opadów deszczu oraz szczelne zachmurzenie warstwowe. Same niże zaś przyczyniają się do wzrostu gradientu ciśnienia, a to skutkuje wzrostem prędkości wiatru.

Źródło: MeteoDozór  PSZ PMI PCT

Obserwuj Nas:

20,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe