- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

„Prędkość – Zero Tolerancji”. Ponad 100 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

Szamotulscy policjanci w dniach 11-15 lutego 2019 roku przeprowadzili na terenie naszego powiatu akcję „Prędkość – Zero Tolerancji”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.
Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym szczególnie tych, których skutkiem jest śmierć człowieka. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z głównych zadań policjantów wydziału ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedna z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z „piratami” drogowymi. Policjanci z szamotulskiej drogówki na terenie powiatu szamotulskiego prowadzili ją w dniach od 11 do 15 lutego br.. W trakcie tych działań skontrolowali 145 pojazdów, ujawnili aż 102 przypadki przekroczeń prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali jedno prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h, 3 prawa jazdy oraz 25 dowodów rejestracyjnych. W tym czasie mundurowi przeprowadzili również 145 badań stanu trzeźwości.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe