- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Prawie 1000 mieszkańców powiatu szamotulskiego wzięło do tej pory udział w programie profilaktycznym „Biała Niedziela”

W ramach trwającego od września br. programu bezpłatnych badań profilaktycznych odbyły się już 22 akcje w 9 miejscowościach powiatu szamotulskiego. Laboranci ze SP ZOZ Szamotuły dotarli m.in. do Wronek, Pniew, Kaźmierza, Otorowa, Obrzycka, Grzebieniska, Dusznik oraz Szamotuł. Program cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów. Za nami półmetek „Białej Niedzieli”, a już prawie 1000 mieszkańców powiatu skorzystało z badań przesiewowych w kierunku wykrycia chorób nowotworowych oraz chorób sercowo-naczyniowych.

Cenna inicjatywa – mobilizuje do badań”, „Jest to dobry pomysł i takie akcje powinny być częściej robione”, „Świetna akcja w myśl zasady – myśl, przewiduj, zapobiegaj” – to tylko niektóre z opinii z ankiet, które pacjenci wypełniają po skorzystaniu z badań.

- Reklama -

Największym sukcesem programu nie jest jednak jego frekwencja, ale skuteczność. Do tej pory, dzięki badaniom, 14 pacjentów zostało skierowanych do dalszej diagnostyki onkologicznej, urologicznej, ginekologicznej lub kardiologicznej, a aż 118 osób do poszerzonej diagnostyki w ramach gabinetu POZ.

Program „Biała Niedziela” to inicjatywa Powiatu Szamotulskiego jest finansowany ze środków powiatu.  Zadanie to wykonuje Szpital Powiatowy w Szamotułach.

– Cieszy mnie, że program „Biała Niedziela” został dobrze przyjęty przez mieszkańców. Kwestie dotyczące opieki zdrowotnej są od dawna przedmiotem mojej szczególnej troski. W ostatnich latach ze środków powiatu sfinansowano dużo inwestycji w Szpitalu w Szamotułach, co z pewnością będzie owocowało dalszą poprawą dostępu do najwyższej jakości usług medycznych dla mieszkańców powiatu szamotulskiego – mówi Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz. – Tego typu akcje są potrzebne i warto je organizować. Już teraz ponad 130 pacjentów zostało skierowanych do dalszej diagnostyki. Jeżeli wczesne wykrycie choroby pozwoli uratować życie chociaż jednej z nich, cała praca i środki zainwestowane w organizację programu zwrócą się z nawiązką – dodaje Starosta.

Program „Biała Niedziela” będzie trwał do końca listopada. Więcej informacji na temat akcji, a także jej harmonogram, znajdują się na stronie www.szamotuly.med.pl. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu z Lekarzem Rodzinnym.

DOŁĄCZ DO NAS – WARTO SIĘ BADAĆ!

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe