- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Pracownicy oświaty z Szamotuł przeszli szkolenia na wypadek zagrożenia terrorystycznego

W związku z dużym zainteresowaniem problematyką terroryzmu, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach rozpoczęła cykl szkoleń dla pracowników oświaty. Za nami pierwsze dwa szkolenia w których udział wzięli pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach i Kaźmierzu.

- Reklama -

Na szczeblu wojewódzkim zakończony został prowadzony w ramach Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2016 kolejny etap, wynikający z „Ramowej Koncepcji realizacji szkoleń dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych, dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym”

W szkoleniach tych uczestniczyło niespełna pięć tysięcy osób- reprezentantów przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, zespołów szkół, szkół ponadgimnazjalnych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, hufców pracy i innych placówek z terenu województwa wielkopolskiego.

W związku z dużym zainteresowaniem powyższą tematyką również w naszym powiecie ruszył cykl szkoleń dla placówek oświatowych. Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej, oraz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego omawiają podczas spotkań między innymi podstawowe zasady bezpieczeństwa, problematyki terroryzmu, a także algorytmy postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki. Ponadto uczestnicy szkolenia mogą również obejrzeć krótki film instruktażowy, który pokazuje jak należy zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia związanego z terroryzmem.

Do końca grudnia zaplanowanych jest kilkanaście takich szkoleń w których udział weźmie kilkaset osób.

 Źródło: www.szamotuly.policja.gov.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe