- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Pracowity tydzień strażaków – pożar, samochód w wodzie, kolizja i wypadek

Pracowity tydzień mieli ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

We wtorek (4.10) o godz. 8.11 zostali zadysponowani do Sokolnik Małych gdzie zastali Opla Tigrę, którego przód zanurzony był w stawie. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach, a działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu akumulatora. W akcji brał udział także zastęp z OSP Brodziszewo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Specjalistyczna Grupa Wodno – Nurkowa z JRG Piła.

- Reklama -

Jeszcze tego samego dnia o godz. 16.54 zostali wezwani do pożaru stogu siana w Kąsinowie. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze w natarciu na palący się stóg, który zajął się w całej swojej objętości, zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz dozorowali pogorzelisko. W działaniach brało udział łącznie 26 ratowników z PSP Szamotuły, OSP Brodziszewo, Przecław, Kaźmierz oraz Baborowo,

W środę (5.10) o godz. 18.21 miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych na ulicy Bolesława Chrobrego. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zastali Daewoo Tico oraz Forda Fiestę, które zderzyły się ze sobą. Wszystkie osoby biorące udział w kolizji opuściły pojazdy samodzielnie. Działania ratowników z Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych, rozłączeniu akumulatorów oraz usunięciu pojazdów z jezdni. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala w Szamotułach. W akcji brało udział 8 ratowników (2 zastępy) z PSP Szamotuły, pogotowie ratunkowe oraz policja. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

W piątek doszło do groźnego wypadku w Karolinie, o którym szerzej napisaliśmy w artykule: Czołowe zderzenie w Karolinie

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe