- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

PPIS w Szamotułach informuje: Bezpłatne badania w kierunku HIV

Badania w kierunku zakażenia wirusem HIV prowadzone są w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w POZNANIU. Badania przeprowadzane są w sposób dyskretny i nie wymagają podawania żadnych danych personalnych.

Wszyscy pracownicy Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego (PKD) mają obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich wiadomości o pacjencie, zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza, ustawą o zawodzie pielęgniarki, zgodnie z ustawą o zakładach opieki zdrowotnej i ustawą o ochronie danych osobowych.

Badanie polega na pobraniu krwi od pacjenta i skierowaniu jej do współpracującego z PKD laboratorium, w którym wykonywane są testy
przesiewowe. Wyniki badań przekazywane są do doradcy – lekarza, który kontaktuje się z pacjentem i niezależnie od wyniku, zapewnia mu pełne poradnictwo okołotestowe.

- Reklama -

Wczesne wykrycie wirusa HIV pozwala na objecie kompleksową opieką medyczną i przerwanie dalszej transmisji zakażenia, a tym samym na zachowanie dobrego stanu zdrowia.

Nie żyj w niepewności. Idź się zbadać.

Akcję organizuje Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Finansowana jest ona ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Wzmocnienie działalności Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Wielkopolsce.”

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe