- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Poznaniak próbował oszukać szamotulskich policjantów. Podawał się za obywatela USA, okazał fałszywe prawo jazdy

Policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który próbował wprowadzić ich w błąd podczas kontroli drogowej… Mężczyzna jest podejrzany o to, że okazał funkcjonariuszom jako prawdziwe podrobione prawo jazdy. Wszystko dlatego, że miał zakaz kierowania samochodem. Policjanci nie dali się oszukać i teraz 50-latkowi może grozić do 5 lat więzienia.

W miniony piątek, około godziny 19, na drodze pomiędzy Słopanowem, a Szamotułami,  policjanci szamotulskiej drogówki zauważyli samochód marki BMW, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Mężczyzna wyprzedził  inne pojazdu na oznakowanym skrzyżowaniu. Co więcej, wykonany pomiar prędkości wykazał też, iż jechał z prędkością ponad 140 km/h. Policjanci zatrzymali więc kierującego samochodem do kontroli drogowej.

Mężczyzna przedstawił się funkcjonariuszom jako mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Okazał policjantom prawo jazdy, które miał wyrobić właśnie w USA. Na uprawnieniach wprawdzie widniał wizerunek mężczyzny, ale sam dokument i dziwne zachowanie kierowcy wzbudziły podejrzenia policjantów.  Funkcjonariusze skontrolowali więc mężczyznę dokładnie i sprawdzili też przewożony przez niego bagaż, dzięki czemu znaleźli dowody na to, iż mężczyzna posiada zupełnie inne dane osobowe niż te, które widniały na przedstawionym dokumencie.

- Reklama -

Gdy policjanci sprawdzili wszystkie informacje w policyjnym systemie, potwierdzili, że mężczyzna wprowadził ich w błąd. Okazało się, iż pojazdem kierował 50-letni mieszkaniec Poznania. Co więcej, mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W rozmowie z policjantami stwierdził, że miał nadzieję, że mu się uda.

W związku z powyższym jego samochód  został zabezpieczony, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych, 50-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu oraz posłużenia się jako autentycznymi podrobionymi dokumentami stwierdzającymi posiadanie uprawnień do kierowania. Przyznał się do zarzucanych czynów.

Oprócz postępowania w sprawie o niniejsze przestępstwa, policjanci wyjaśniają też sprawę przekroczenia dozwolonej prędkości oraz wyprzedzania w miejscu niedozwolonym.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia oraz grzywna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe