Pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach

0

„Żyj według scenariusza, który chciałbyś sobie napisać” (A. Kumor).

Takie motto chcieliśmy wywiesić na sali gimnastycznej, gdzie jak co roku miało odbyć się uroczyste pożegnanie klas maturalnych, wręczenie listów pochwalnych i gratulacyjnych dla rodziców.

Różnie jednak splatają się ludzkie losy, nikt nie spodziewał się, że w tym roku będziemy żegnać maturzystów w ciszy szkolnego korytarza, w rękawiczkach i zasłonięci maseczkami. Dziwny to rok, niezwykły, nie tylko ze względu na pandemię, ale również dlatego, że żegnamy wielu wspaniałych wyróżnionych absolwentów.

28 i 29 kwietnia odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach rozdanie świadectw 70 absolwentom liceum i technikum.

W imieniu Starosty Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak nagrody finansowe dla najlepszych absolwentów: Patrycji Dekiert z liceum i Michała Łowigusa z technikum wręczył dyrektor Zygmunt Sługocki. W najbliższych dniach swoje świadectwa odbierze także 40 absolwentów Liceum dla Dorosłych.

Kochani dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie, uśmiech i wspólnie spędzony czas. I chociaż to tak nietypowy czas cieszcie się ze świadectw z biało-czerwonym paskiem.Drodzy Rodzice, żegnając się z Wami, pragniemy podziękować za życzliwość, każde dobre słowo i współpracę.

„A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój.” Życzymy Wam wszystkim, żebyście żyli w dobrych i spokojnych czasach.

Wychowawcy klas maturalnych

Zobacz więcej: