- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Pożar w Wilczynie

02 marca 2017 roku o godzinie 12.50 dyspozytor SKKP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku warsztatowego w miejscowości Wilczyna w gminie Duszniki.

Zadysponowano 3 samochody pożarnicze z JRG PSP w Szamotułach oraz 5 z Ochotniczych Straży Pożarnych. Powiadomiono również Policję i Pogotowie Energetyczne.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP zastano pożar budynku o przeznaczeniu usługowo-warsztatowym, wewnątrz którego znajdował się samochód ciężarowy. Hala warsztatowa o konstrukcji szkieletowej stalowej, wyposażona w bramy panelowe podnoszone. W chwili zaistnienia pożaru użytkownicy hali przebywali w innym budynku na przerwie.

Działania strażaków polegały na; zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzenia do wnętrza w natarciu dwóch prądów tj. na palący się samochód ciężarowy oraz na wyposażenie warsztatu (spawarki, smary i rozpuszczalniki, elektronarzędzia itp.). Ponadto podano jeden prąd gaśniczy w obronie pomieszczenia magazynowego znajdującego się w części ściany szczytowej. Sprawdzono pirometrem powłoki butli gazów technicznych znajdujących się wewnątrz i ewakuowano je w wyznaczone miejsce na placu manewrowym. Następnie zastosowano wentylacje nadciśnieniową w celu całkowitego przewietrzenia budynku. W dalszej części dokonano sprawdzenia szczelności zbiornika paliwa spalonego samochodu ciężarowego, gdzie stwierdzono pęknięcie w górnej jego części. Poprzez pęknięcie nie nastąpił wyciek. Zbiornik paliwa wypełniony był olejem napędowym w całości. Dokonano sprawdzenia temperatury oleju napędowego, która wynosiła około 75ºC. Dokonano schłodzenia zbiornika z olejem.

W wyniku zaistniałego pożaru spaleniu uległ samochód ciężarowy, wyposażenie hali warsztatowej wraz z znajdującymi się częściami samochodowymi. Całkowitemu spaleniu uległ świetlik i częściowo wypalone zostało przekrycie dachu. Straty oszacowano na ok. 600 tys. złotych.

Na miejsce pożaru przybył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach mł. bryg. Ireneusz Pers, Z-ca Komendanta PSP w Szamotułach st. kpt. Arkadiusz Rakowski oraz Dowódca JRG Szamotuły st. kpt. Tomasz Daszkiewicz.

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Rakowski
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe