- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Pożar w Szamotułach, kolizja w Szczuczynie [ZDJĘCIA]

W tym tygodniu strażaków z Szamotuł dysponowano m.in. do pożaru i kolizji.

W poniedziałek o godz. 1.10 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz ochotników z OSP Szamotuły, OSP Brodziszewo, OSP Baborowo oraz OSP Ostroróg, a także policję.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku gospodarczego oraz garażu. W pomieszczeniach znajdował się sprzęt rolniczy, motocykl, narzędzia warsztatowe i ogrodnicze.

-Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wyłączeniu dopływu prądu do budynków, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliskie budynki, wyniesieniu z budynku butli propan-butan, chłodzeniu butli, przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia. Spaleniu uległa instalacja elektryczna, sprzęt rolniczy, motocykl, narzędzia warsztatowe i ogrodnicze. Straty wyniosły 30 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 100 tys. zł. – informuje dyżurny PSP Szamotuły.

Kolizja w Szczuczynie

12 stycznia o godzinie 21.37 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szczuczyn. -Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy w pozycji na boku, który znajdował się na drodze. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem straży i znajdował się w pobliżu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, przemieszczeniu samochodu na pobocze drogi oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje PSP Szamotuły.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z PSP Szamotuły oraz policja.

fot. PSP Szamotuły (st. ogn. Marek Zawiasa)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe