Pożar stodoły w Obrzycku [ZDJĘCIA, FILM]

0
fot. OSP Obrzycko
Reklama

W niedzielę, 3 maja o godzinie 14:54 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ulicę Ostrorogską w Obrzycku, gdzie doszło do pożaru stodoły.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali budynek gospodarczy, który w całości objęty był ogniem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia podaniu prądu gaśniczego w obronie pobliskich budynków oraz drugiego bezpośrednio na palącą się stodołę. Kolejne jednostki, które dojeżdżały na miejsce w pierwszej fazie skupiały się na obronie pozostałych budynków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie zajętej ogniem stodoły. W trakcie dogaszania otrzymaliśmy pomoc miejscowego rolnika, który przybył na miejsce swoim sprzętem żeby pomóc w naszej akcji – informuje OSP Obrzycko.

Stodoła i znajdujący się w niej sprzęt rolniczy doszczętnie spłonęły. Dzięki sprawnej akcji straży pożarnej udało się obronić sąsiednie budynki.

W działaniach ratowniczych brały udział zastępy straży pożarnej z OSP Obrzycko, OSP Słopanowo, OSP Piotrowo, OSP Jaryszewo, PSP Szamotuły (x3) oraz policja.

Opublikowany przez Obrzycka Straż Pożarnę Niedziela, 3 maja 2020

Opublikowany przez Obrzycka Straż Pożarnę Niedziela, 3 maja 2020

fot. OSP Obrzycko

Zobacz więcej: