- Reklama -
16.8 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Pożar ścierniska, balotów i zboża w gminie Wronki [ZDJĘCIA]

W środę, 27 lipca o godzinie 14.23 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze ścierniska w miejscowości Samołęż.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach zadysponował na miejsce jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki, OSP Samołęż, OSP Amica, OSP Bobulczyn oraz OSP Ostroróg.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażacy zastali pożar ścierniska i balotów słomy na powierzchni około 2 hektarów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR z JRG Szamotuły ustalił z właścicielami, że pali się ściernisko i baloty słomy na powierzchni ok. 3 hektarów oraz zboże na pniu na powierzchni ok. 3 hektarów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się ściernisko, zboże na pniu i baloty słomy, zbudowaniu punktu czerpania wody na pobliskim jeziorze, dostarczaniu wody do pożaru oraz dogaszeniu pogorzeliska. Teren pogorzeliska został oborany przez właściciela – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

W akcji gaśniczej brało udział 7 zastępów straży pożarnej (34 strażaków). Spaleniu uległo łącznie 6 hektarów zboża na pniu, ścierniska oraz balotów słomy.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe