- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Pożar mieszkania w gminie Ostroróg. Straty oszacowano na ok. 150 tys. złotych

Do groźnego pożaru doszło w czwartek, 9 listopada w miejscowości Bobulczyn. Z ogniem walczyło 30 strażaków.

O godzinie 18.07 do dyżurnego szamotulskich strażaków wpłynęło zgłoszenie, które informowało o pożarze kuchni w budynku mieszkalnym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz wozy OSP Bobulczyn, OSP Ostroróg (2 zastępy) oraz OSP Binino.

- Reklama -

Na miejscu ratownicy zastali pożar w pomieszczeniu kuchni na poddaszu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej i znajdowali się na zewnątrz. Nikt nie został poszkodowany.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, odłączeniu dopływu prądu do budynku, wejściu do mieszkania w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się pomieszczenie kuchni wyniesieniu z budynku butli z gazem oraz jej chłodzeniu, oddymieniu i przewietrzeniu mieszkania, rozebraniu części sufitu, wyniesieniu nadpalonych elementów wyposażenia oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Spaleniu uległo pomieszczenie kuchni i wyposażenie. Straty oszacowano na ok. 150 tys. natomiast uratowano mienie o wartości ok. 500 tys.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe