- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

Pożar lasu w gminie Wronki. Zaangażowano 60 strażaków i samoloty gaśnicze [FOTO]

9 maja o godzinie 13.34 do dyżurnego PSP Szamotuły wpłynęło zgłoszenie od Dyżurnego Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego Nadleśnictwa Wronki o pożarze lasu w miejscowości Głuchowiec.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, a także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Chojno, OSP Kłodzisko, OSP Obrzycko, OSP Piotrowo, OSP Amica, OSP Jasionna oraz Służbę Leśną i policję.

Ze względu na to, że pożar miał miejsce na granicy powiatów, dyżurny z Czarnkowa zadysponował OSP Pęckowo, OSP Miały oraz OSP Piłka.

- Reklama -

Wsparcie dla strażaków walczących z ogniem stanowiły dwa samoloty gaśnicze Dromader.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar młodnika w oddziale 103. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palący się młodnik oraz dostarczaniu wody do miejsca pożaru. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej – informuje PSP Szamotuły.

W akcji gaśniczej brało udział 13 zastępów straży pożarnej (60 ratowników), służba leśna, samoloty gaśnicze oraz policja.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe