We wtorek, 23 czerwca o godzinie 16.51 do dyżurnego szamotulskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Pólko.
Na miejsce zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Bytyń, OSP Kaźmierz, OSP Otorowo i OSP Sękowo.
Ogień objął budynek garażowy, na którego dachu zamontowane były panele fotowoltaiczne. Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji wszystkich służb, sytuację udało się opanować – informuje OSP Kaźmierz.
W działaniach brali udział również funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz prowadzili działania wyjaśniające, oraz pogotowie energetyczne.
