- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Pożar budynku mieszkalnego w gminie Duszniki. Poszkodowany został właściciel

W niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 14.30 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie, które informowało o dużym zadymieniu w budynku mieszkalnym w miejscowości Niewierz.

Na miejsce skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowy OSP Niewierz, OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Ceradz Dolny oraz policję.

Przybyli na miejsce strażacy zastali duże zadymienie w budynku mieszkalnym na pierwszym piętrze. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem straży pożarnej i znajdował się w pobliżu.

- Reklama -

W czasie prowadzonych działań właściciel mieszkania źle się poczuł, na miejsce zadysponowano więc zespół ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenie oraz wyniesieniu na zewnątrz butli propan-butan i jej chłodzeniu.
W międzyczasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia oraz sprawdzeniu przewodu kominowego kamerą termowizyjną
– informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala. W akcji gaśniczej brało udział łącznie 28 strażaków.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe