- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Sobota 13 maja stała się wielkim świętem wszystkich strażaków w Powiecie Szamotulskim – zarówno tych zawodowych, jak i druhów oraz druhen działających w jednostkach OSP. Tegoroczne, powiatowe obchody Dnia Strażaka zorganizowano w Kaźmierzu, a ich istotą było złożenie podziękowań na ręce tych, którzy nie bacząc na własne bezpieczeństwo wyruszają na ratunek innym, gdy tylko zawyje syrena.

Obchody zainaugurowała uroczysta msza święta w kościele pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu z udziałem pocztów sztandarowych, po której nastąpił przemarsz na boisko przy Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej. To tam odbyła sie główna część uroczystości. Swoją obecnością uświetnili ją przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu, parlamentarzyści i samorządowcy z gmin Powiatu Szamotulskiego. Oczywiście nie zabrakło Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach oraz przedstawicieli gminnych związków OSP, a także związku powiatowego. Powiat Szamotulski reprezentowali zaś: Starosta Józef Kwaśniewicz, Wicestarosta Beata Hanyżak i Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Przybylska.

- Reklama -

W trakcie okolicznościowego apelu najbardziej zasłużonym, wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia oraz wyróżnienia. Przyznano też nominacje na wyższe stopnie awansu zawodowego. Wielokrotnie mówiono o zaangażowaniu i oddaniu strażaków, trudzie codziennej pracy, ratowaniu ludzkiego życia. I o dumie z bycia strażakiem.

Starosta Józef Kwaśniewicz wręczył również pamiątkowe adresy dla: OSP Kaźmierz z okazji jubileuszu 105-lecia jednostki, OSP Gorszewice, które w tym roku świętuje 60 lat istnienia, a także dla OSP Gaj Wielki z okazji jubileuszu 70-lecia jednostki.

Po części oficjalnej odbył się festyn rodzinny podczas, którego mieszkańcy mogli m.in. wziąć udział w pokazach strażackich i z bliska przyjrzeć się wozom bojowym. Powiatowe obchody Dnia Strażaka zakończyła dyskoteka.

Tekst i zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe