- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Powiat. W weekend doszło do 16 zdarzeń drogowych

W miniony weekend policjanci odnotowali w sumie 16 zdarzeń drogowych. Doszło do dwóch wypadków. Policja apeluje o zachowanie ostrożności do wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Miniony weekend (od piątku do niedzieli) minął pracowicie na drogach naszego powiatu. Policjanci interweniowali w sumie w związku z 16 zdarzeniami drogowymi. Większość z nich to kolizje, ale odnotowaliśmy też dwa wypadki.

Przyczynami zdarzeń były m. in. nieprawidłowe cofanie, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

- Reklama -

Do kolizji doszło m. in. w Szamotułach, we Wronkach, w Gaju Małym, w Nowej Wsi, w Ostrorogu, w Dobrojewie, na autostradzie A2, w Szczepankowie, w Zielonejgórze, w Piaskowie oraz w Brodziszewie. Wypadki drogowe zaistniały we Wronkach oraz w Ordzinie w dniu 25 września.

Pierwszy wypadek miał miejsce na ul. Myśliwskiej we Wronkach. Doszło tam do potrącenia 60-letniej rowerzystki przez 42-letniego kierującego Peugeotem. Z ustaleń wynika, iż do zdarzenia przyczynić się mogło niedzielenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Zarówno kierujący samochodem, jak i rowerzystka byli trzeźwi. Kobieta została przetransportowana do szpitala, a obrażenia których doznała zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowych.

Kolejny wypadek zaistniał w Ordzinie. Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział dwa samochody marki BMW. Jednym z nich kierował mieszkaniec Piły, drugim mieszkaniec Poznania. Również w tym przypadku prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Kierujący samochodami byli trzeźwi Mieszkaniec Poznania, z miejsca zdarzenia został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Poważne w skutkach okazało się też zdarzenie na drodze wojewódzkiej nr 184 w Dobrojewie. Zderzyły się tam ze sobą samochód marki Renault Clio (którym kierował mieszkaniec gminy Ostroróg) oraz samochód ciężarowy marki Man (którym kierował obywatel Ukrainy). Uszkodzeniu uległ również samochód marki Renault Kangoo, który najechał na ostre odłamki powypadkowe. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego kierujący samochodem wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się z pojazdem jadącym z przeciwka. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący pojazdami byli trzeźwi. Mieszkaniec gminy Ostroróg trafił z obrażeniami do szpitala. Z uwagi na fakt, iż to on jest podejrzewany o spowodowanie zdarzenia drogowego, sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. Czynności w sprawie są w toku.

Mieszkańca gminy Ostroróg z wraku musieli wycinać strażacy (fot. OSP Ostroróg).

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drogach! Za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć człowieka lub ciężkie obrażenia ciała, wtedy sprawcy grozi kara do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe