- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Powiat. Strażacy ochotnicy odebrali zestawy narzędzi hydraulicznych

Polecamy

Do pierwszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie szamotulskim trafiły zestawy narzędzi hydraulicznych firmy LUKAS.

15 października w siedzibie Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu sprzęt odebrały jednostki z gminy Wronki: OSP Jasionna, OSP Rzecin, OSP Chojno, OSP Lubowo, OSP Kłodzisko i OSP Wróblewo.

W skład każdego zestawu wchodzi pompa hydrauliczna, rozpieracz ramieniowy, nożyce, rozpieracz kolumnowy, sprzęt do zabezpieczania poduszek powietrznych kierowcy i pasażera, nożyce do obcinania pedałów, podkłady stabilizacyjne, mata wielofunkcyjna, zbijaki do szyb, narzędzia do przecinania pasów, osłony zabezpieczające i komplet pokrowców.

- Reklama -

Dzięki nowym zestawom hydraulicznych narzędzi ratownictwa technicznego skróci się czas dotarcia strażaków jednostek OSP z odpowiednim sprzętem do potencjalnych zdarzeń, a tym samym podniesienie się poziom bezpieczeństwa w gminie Wronki i nie tylko – informuje OSP Wronki.

Wartość każdego zestawu to ponad 62 tys. złotych. 70% tej kwoty sfinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego, resztę dołożyła gmina Wronki. Wśród odbiorców sprzętu jest też jednostka z Szamotuł.

fot. OSP Wronki
fot. OSP Wronki
fot. OSP Wronki

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -