- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Powiat. Samorządy otrzymały promesy na środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Podczas wczorajszej wizyty w Obornikach premier Mateusz Morawiecki wręczył przedstawicielom władz powiatowych i gminnych z województwa wielkopolskiego symboliczne czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

Promesy odebrali przedstawiciele lokalnych samorządów. Najwyższą dotację otrzymała gmina Wronki. Premier podczas wczorajszego spotkania z samorządowcami podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że samorządy potrzebują pomocy ze strony państwa, dlatego każda gmina i powiatu, w otrzyma wsparcie ze strony Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak dodał, To wsparcie jest do zastosowania na te cele, które dla państwa są najważniejsze. To może być basen, szkoła, chodnik, droga, wkład własny do realizacji jakiegoś większego projektu.

- Reklama -

Warto podkreślić, że Fundusz Inwestycji Lokalnych istnieje w tej chwili tylko na papierze, prawa w tej kwestii jeszcze nie uchwalono – ustawa dopiero wróciła do Sejmu z senackimi poprawkami.

Wsparcie jakie mają otrzymać lokalne samorządy:

 • Gmina Pniewy: 1 918 841 zł
 • Gmina Duszniki: 500 000 zł
 • Gmina Kaźmierz: 500 000 zł
 • Gmina Ostroróg: 500 000 zł
 • Gmina Obrzycko: 755 761 zł
 • Obrzycko: 500 000 zł
 • Gmina Szmotuły: 2 240 506 zł
 • Gmina Wronki: 2 685 449 zł
 • Powiat Szamotulski: 500 000 zł
fot. WUW
fot. WUW

 1. Ten oszust zamiast rozdawać świstki papieru z napisaną kwotą ,której nie ma lepiej niech zwróci samorządom pieniądze za straty związane z Covid-19 i za utrzymanie szkół ,które zniszczyli .Zamiast jeździć po kraju i robić kampanię prezydencką znów za nasze pieniądze lepiej ,aby zabrał się z rządem do pracy i zwalczał negatywne skutki pandemii .

 2. Drodzy Samorządowcy, Trzeba mieć kregosłup moralny i brac orzykład z Burmistrza Chodzieży. Jak babcia mawiała – „za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze kud się podli”. Wszystko w tym temacie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe