- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Powiat. Samorządowcy upamiętnili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości [ZDJĘCIA]

11 listopada obchodzimy Narodowego Święta Niepodległości. W dobie pandemii nie odbędą się większe uroczystości, ale większość samorządów już wczoraj upamiętniło narodowe święto, składając symboliczne kwiaty i znicze w miejscach pamięci.

W Szamotułach burmistrz Włodzimierz Kaczmarek oraz starosta Beata Hanyżak zapalili symboliczne znicze przy pomnikach Maksymiliana Ciężkiego, generała Stanisława Maczka oraz tablicy upamiętniającej rozstrzelanych na szamotulskim Rynku.

- Reklama -

W imieniu pniewskiej społeczności, tradycyjnie Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Matuszak złożyli kwiaty i zapalili znicz pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

-W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, oddał hołd ofiarom II wojny światowej, pochowanym w zbiorowej mogile na kaźmierskim cmentarzu. Złożone kwiaty i zapalone znicze są symbolem naszej pamięci o 72. Polakach rozstrzelanych przez Niemców w Lesie Bytyńskim. – informuje Urząd Gminy Kaźmierz.

Dzisiaj przedstawiciele Gminy złożyli kwiaty i zapalili znicze na wronieckim Rynku pod pomnikiem „Ku czci i chwale poległym za wolność Ojczyzny”.

no images were found

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe