- Reklama -
6.1 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Powiat. Policjanci przeprowadzili szkolenia dla kierowców OSP

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach spotkali się z kierowcami Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania było omówienie praw i obowiązków, jakie spoczywają na kierowcach pojazdów uprzywilejowanych.

Spotkanie policjantów z szamotulskiej drogówki z kierowcami Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się w dniu 2 lutego br. w strażnicy we Wronkach.

Kierowanie pojazdem uprzywilejowanym może nieść ze sobą różne zagrożenia, dlatego z inicjatywy Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP we Wronkach, nasi funkcjonariusze przeprowadzili szkolenie doskonalące dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych jednostek OSP z terenu gminy Wronki.

- Reklama -

Policjanci omówili m.in. zakres bezpiecznego prowadzenia pojazdów poruszających się w trybie alarmowym do zdarzeń, a także prawa i obowiązki kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Policjanci podali też przykłady zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów uprzywilejowanych.

Spotkanie miało na celu podniesienie poziomu wiedzy kierowców i poprawę bezpieczeństwa zarówno osób biorących udział w akcji, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródłopollicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe