- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Powiat. Policja podsumowała długi weekend

Za nami długi weekend. W tym roku na drogach naszego powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Nie obyło się jednak bez kolizji. Cztery osoby straciły prawo jazdy za prędkość. Rekordzista pędził z prędkością 141 km/h przez Lipnicę.

Miniony długi weekend na naszych drogach minął spokojnie. W dniach 11 do 14 czerwca br. nie doszło do żadnego wypadku. Odnotowaliśmy jednak 8 kolizji drogowych. Do zdarzeń doszło w Komorowie, w Szamotułach,  w Rudkach, w Pniewach, w Obrzycku, oraz w Pamiątkowie.

Do niniejszych zdarzeń przyczyniło się m.in. niezachowanie bezpiecznej odległości, nieprawidłowe omijanie, wymijanie oraz wyprzedzanie, a także niezachowanie należytych środków ostrożności podczas cofania.

- Reklama -

Najpoważniej wyglądała kolizja, do której doszło w dniu 14 czerwca, w Obrzycku na ul. Jana Pawła II. Zderzyły się tam ze sobą motocykl marki Honda (którym kierował mieszkaniec Baranowa) oraz Ford Focus (którym kierował mieszkaniec Obrzycka). Przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Kierujący motocyklem został ukarany mandatem karnym.

Policjanci zatrzymali do kontroli czterech kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość. Jeden z nich kierował motocyklem, czterech samochodem.

Do przekroczeń doszło w Nojewie, w Szczepankowie, w Lipnicy oraz w miejscowości Wierzeja. Najwyższy wynik pomiaru prędkości uzyskał kierujący samochodem marki Honda Civic w Lipnicy. Mieszkaniec gminy Szamotuły, na drodze, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 141 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość aż o 91 km/h.

Wszyscy kierujący, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym na trzy miesiące stracili prawo jazdy.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe