7.8 C
Szamotuły
piątek, 19 kwietnia, 2024

Powiat na podium!

Powiat Szamotulski zajął II miejsce we Współzawodnictwie Sportowo – Turystycznym Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka.

W środę, 14 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowo – Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka. Powiat Szamotulski zajął II miejsce przegrywając zaledwie o 5 punktów walkę o I miejsce z Powiatem Konińskim.

Uroczystość połączona została z obchodami 70-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych w Wielkopolsce. Starosta Szamotulski, Józef Kwaśniewicz odebrał wówczas z rąk przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofii Szalczyk oraz Tadeusza Tomaszewskiego, przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS piękny puchar, jubileuszowy medal oraz zestaw pierwszej pomocy medycznej.

W rywalizacji łącznie wzięło udział 29 powiatów, w tym około 28 tys. zawodników z całej Wielkopolski.

Warto podkreślić, że w kategorii szkół, na miejscu III uplasował się szamotulski „Rolnik”, który od 10 lat uzyskuje wysokie noty we wspomnianym współzawodnictwie. Jak wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół nr 2, Zygmunt Sługocki – do efekt bardzo dobrego szkolenia młodzieży i owocnej współpracy z władzami powiatu.