- Reklama -
14.1 C
Szamotuły
wtorek, 27 września, 2022

Powiat. Mieszkańcy zgłosili już ponad 6 tys. zagrożeń bezpieczeństwa

Policjanci z Szamotuł zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkaniec może anonimowo przekazać informację o zauważonych zagrożeniach, bez potrzeby stawiania się czy dzwonienia do jednostki policji. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy powiatu szamotulskiego najczęściej zgłaszali problemy takie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości (2895 przypadków), nieprawidłowe parkowanie (1221 przypadków), spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych (620 przypadków) oraz grupowanie się nieletnich (231 przypadków) – informuje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. Od początku funkcjonowania KMZB, na terenie powiatu szamotulskiego policjanci sprawdzili 6399 zgłoszeń. 60,6 % z nich zostało potwierdzonych.

Zagrożenie można zgłosić pod na stronie: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Zgłoszenie można dodatkowo opisać, a także dołączyć zdjęcie. Każde otrzymane zgłoszenie jest sprawdzane przez policję lub przekazywane do odpowiedniej instytucji.

- Reklama -

Policjanci zaznaczają, że w sytuacjach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja policji, nadal należy korzystać z numeru alarmowego 112.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe