- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Powiat inwestuje w infrastrukturę oświatową [ZDJĘCIA]

Starostwo Powiatowe w Szamotułach przeznaczyło znaczne środki na poprawę warunków w prowadzonych przez siebie szkołach.

Remont w Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach, w ramach programu „Szatnia na medal”, dobiegł końca. Przypomnijmy, że Powiat Szamotulski w ramach trzeciej edycji programu, pozyskał dofinansowanie w wysokości 95.519,00 zł. Remont obejmował kompleksową wymianę stolarki drzwiowej, okładziny ściennej oraz sanitariatów, wyremontowano dwa z czterech kompleksów szatniowych. Całościowy koszt robót budowlanych to kwota: 205.870,00 zł.

- Reklama -

Drugą znaczącą inwestycją w infrastrukturę oświatową w powiecie szamotulskim jest wielofunkcyjne boisko na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach. Wartość inwestycji to 225.000,00 zł. Ponadto, kwota 20.000,00 zł przeznaczona została na przebudowę chodnika wraz z dojściem do boiska. Rozbudowa infrastruktury sportowej szkoły na Leśnej wzbogaciła i uatrakcyjniła zajęcia wychowania fizycznego oraz stała się ciekawą formą spędzania czasu wolnego dla uczniów.

Również w Zespole Szkół Nr 2 w Szamotułach wiele się dzieje. W budynku D szkoły wykonywana jest aktualnie modernizacja izolacji przeciw wilgotnościowej pomieszczeń piwnicznych, w tym: osuszenie, wykonanie nowej izolacji pionowej oraz wymiana stolarki okiennej. Zakończenie prac zaplanowano na początek listopada br., a całość zadania to 145.000,00 zł. Natomiast w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach prowadzone są prace termoizolacyjne i wymiana dachu na budynku bursy. Koszt remontu wyniesie 112.000,00 zł.

no images were found

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe