- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Powiat. Czterech kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista musi zapłacić 3,6 tys. zł mandatu

W długi weekend (6-10 stycznia) policjanci zatrzymali do kontroli czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

Kontrole przeprowadzono w Sędzinach, Obrzycku, Radzynach oraz w Dusznikach. Najwyższą prędkość na terenie zabudowanym uzyskał kierowca porsche. Mieszkaniec Pniew, w Sędzinach jechał z prędkością 130 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Każdemu z czterech kierujących policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policjanci przypominają, że obecnie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h grozi mandat karny w wysokości od 1500 do nawet 5000 zł.

- Reklama -

– O surowych konsekwencjach popełnienia wykroczeń drogowych mógł się też przekonać kierujący samochodem marki Audi, który został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Gaju Małego. Mieszkaniec gminy Obrzycko, wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu i przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h. Mężczyzna poruszał się z prędkością 166 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. Ponadto w trakcie sprawdzania pojazdu, którym kierował okazało się, iż samochód nie został dopuszczony do ruchu. 37-latek musiał więc liczyć się z wysoką karą za swoje przewinienia. Zapłacił mandat w wysokości 3600 zł – informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy szamotulskiej policji.

Z nowym taryfikatorem można się zapoznać na naszej stronie: LINK

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe