- Reklama -
0 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Powiat. 6 zdarzeń drogowych w miniony weekend. Ciężko ranna została 20-latka z Szamotuł

Policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu szamotulskiego.

W minioną sobotę oraz niedzielę (10 oraz 11 kwietnia br.), policjanci interweniowali w związku z sześcioma zdarzeniami drogowymi. Doszło do nich we Wronkach, w Pniewach, w Kaźmierzu, w Jastrowie oraz w Ludwikowie.

Najpoważniej wyglądało zdarzenie drogowe w Ludwikowie, gdzie w dniu 11 kwietnia samochód marki Volkswagen Passat wypadł z drogi i dachował. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 20-lenita mieszkanka Szamotuł, która kierowała passatem, próbowała uniknąć zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem leśnym. Kobieta zjechała na pobocze, uderzyła w przydrożne drzewo, po czym wywróciła pojazd na dach. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety- była trzeźwa. Kierująca z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł.

- Reklama -

W dniu 10 kwietnia br. około godziny 19.15 we Wronkach, policjanci interweniowali z uwagi na zgłoszone potrącenie rowerzysty. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 25-letni kierujący rowerem nie zasygnalizował manewru skrętu w lewo, w wyniku czego zderzył się z wyprzedzającym go autokarem. Na szczęście autokar nie poruszał się z dużą prędkością i rowerzyście nic się nie stało. Sprawa zakończyła się mandatem karnym dla 25-latka.

W Jastrowie w dniu 11 kwietnia br. doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Jak się okazało, mieszkanka Szamotuł, która kierowała samochodem osobowym wykonała manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki Iveco (którym kierował mieszkaniec Wągrowca). Po wyprzedzeniu kobieta  gwałtownie zahamowała, w wyniku czego Iveco najechało na tył samochodu osobowego. Na miejscu pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy 6-letniemu pasażerowi samochodu osobowego. Na szczęście chłopiec nie doznał obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W rozmowie z policjantami, kobieta tłumaczyła, iż musiała gwałtownie zahamować przez psa znajdującego się wewnątrz jej samochodu. Mieszkanka Szamotuł została ukarana mandatem  karnym.

Przyczynami pozostałych zdarzeń było niezachowanie ostrożności podczas omijania, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz zderzenie z przebiegającą przez jezdnię sarną.

Mając na względzie wszystkie powyższe zdarzenia, policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie środków ostrożność podczas kierowania pojazdami. Jak widać na jednym z powyższych przykładów, ostrożność zachować powinni nie tylko kierujący samochodami, ale i rowerzyści. Pamiętajmy, iż bez względu na to czy poruszamy się pojazdem, czy idziemy pieszo, aby zadbać o bezpieczeństwo, zawsze musimy dostosowywać się do przepisów ruchu drogowego !

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe