- Reklama -
4.2 C
Szamotuły
sobota, 26 listopada, 2022

Powiat. 2,7 mln złotych trafi do samorządów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Wczoraj ogłoszono listę inwestycji, które otrzymają wsparcie z drugiego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do samorządów z powiatu szamotulskiego trafi 2,7 mln złotych. Na co zostaną przeznaczone środki?

-Podczas letniej odsłony programu środki przydzielano regionom algorytmicznie. Wówczas wszystkie gminy i powiaty w Polsce otrzymały rządowe wsparcie. W ramach kolejnej odsłony Rządowego Funduszu Inwestycji jednostki samorządu terytorialnego mogły wnioskować o środki na konkretne zadanie. Nabór tych wniosków trwał do 30 września 2020 roku.

Podczas oceny wniosków brano pod uwagę takie kryteria jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

- Reklama -

Przypomnijmy, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Powiat Szamotulski – 500 tys. zł wsparcia

Środki zostaną przeznaczone na przystosowanie budynków Szpitala w Szamotułach do obowiązujących wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Zakres opracowania obejmuje zagadnienia budowlane nie wpływające na konstrukcję budynku polegające na: wymianie istniejących drzwi i okien na przeciwpożarowe; zabudowie klatek schodowych i ich grawitacyjne oddymianie za pomocą klap dymowych; modernizacji istniejącej instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego; uzupełnieniu wewnętrznej instalacji hydrantowej przeciwpożarowej. Koszt zadania to 545 tys. złotych.

Gmina Kaźmierz – 400 tys. zł wsparcia

Środki zostaną przeznaczone na budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w ul. Topazowej i Bursztynowej w Kiączynie, gmina Kaźmierz. Przewiduje się wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o łącznej długości 983 mb, w tym: z rur PVC o śr. 200 mm o dł. ok. 286 mb, z rur PVC i śr. 250 mm o dł. ok. 499 mb, oraz wykonanie ok. 29 szt. przyłączy kanalizacyjnych z rur PVC o śr. 160 mm i dł. ok. 198 mb. Całkowita wartość inwestycji to 500 tys. złotych.

Gmina Pniewy – 1,8 mln złotych wsparcia

Środki zostaną przeznaczone na realizację projektu pn.:„Zagospodarowanie terenu parku „Boisko Sokoła” w Pniewach”, który obejmuje: bramę wejściową, pergolę, toaletę, boisko z piłkochwytem, podest, plac zabaw, stoły piknikowe i do gry w szachy, plac street workout, alejki parku ,ścieżki rowerowe, nasadzenia, łąkę kwietną, ogrodzenia wewnętrzne, stojaki dla rowerów, szafę zasilania energetycznego, oświetlenie, rurociąg kanalizacji deszczowej, instalację do podlewania, ekspozytory, ławki, kosze na śmieci, tablice regulaminowe. Gmina Pniewy otrzymała najwyższe finansowanie, ale jeśli zdecyduję się na realizację tej inwestycji, będzie musiała dołożyć najwięcej środków własnych – koszt tej inwestycji oszacowano na ponad 2,5 mln złotych.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe