- Reklama -
7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Powiat. 11 osób straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Nadmierne przekroczenie prędkości, szczególnie na terenie zabudowanym, to nie jest dobry pomysł. Mogło się o tym przekonać jedenastu kierujących, zatrzymanych w ostatnim czasie na terenie powiatu szamotulskiego. Mężczyźni oraz dwie kobiety, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym na trzy miesiące stracili prawo jady. Jeden z nich został też ukarany m.in. za wyprzedzanie na łuku drogi oraz na przejściu dla pieszych. Apelujemy do kierujących o rozwagę na drogach!

W minionym oraz w tym tygodniu (od 22 lutego do 2 marca br.), policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali w sumie  jedenastu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

Do wykroczeń doszło w Butyniu, w Dusznikach, w Sędzinach, w Sękowie, w Obrzycku, w Piotrowie, w Piaskowie, w Piersku, w Radzynach oraz w miejscowości Jasionna.

- Reklama -

Niechlubnym rekordzistą w zakresie liczby popełnionych wykroczeń był kierujący samochodem marki BMW na drodze z Sękowa do Dusznik. Policjanci namierzyli, iż w Dusznikach, 36-letni mieszkaniec gminy Pniewy w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h poruszał się z prędkością 108 km/h. Poza terenem zabudowanym, prędkość mężczyzny również nie była dostosowana do ograniczeń. Oprócz tego, zanim funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę do kontroli, wcześniej wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz na łuku drogi. Po zatrzymaniu 36-latka do kontroli, policjanci ujawnili, iż miał zakrytą naklejkę kontrolną na szybie samochodu oraz tablice rejestracyjne od innego pojazdu.

Najwyższy niechlubny wynik pomiaru prędkości uzyskał natomiast kierujący samochodem marki Renault w Piersku. 31-letni mieszkaniec gminy Duszniki jechał z prędkością 124 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Z podobną prędkością jechał wczoraj w Piotrowie kierujący samochodem marki Mercedes. 30-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego poruszał się z prędkością 121 km/h. Przekroczył więc dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o 71 km/h.

Każdemu z jedenastu kierujących zatrzymanych do kontroli drogowej, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Mężczyźni oraz dwie kobiety zostali też ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierujących o zachowanie rozwagi na drogach! Pamiętajmy, że nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, wyprzedzanie w niebezpiecznych miejscach czy znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.  

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe