- Reklama -
0.9 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Potrącenie pieszych na drodze z Gałowa do Jastrowa

Do wypadku z udziałem dwóch pieszych doszło na drodze prowadzącej z Gałowa do Jastrowa. Sprawa zdarzenia jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Apelujemy do pieszych, aby po zmroku nosili elementy odblaskowe !

W minioną sobotę (27 października br.), po godzinie 18 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze pomiędzy Gałowem, a Jastrowem. Na miejsce dyżurny wysłał policjantów z drogówki, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz wstępnie ustalili jego przebieg.

- Reklama -

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 50-letni mieszkaniec Obornik, który kierował mazdą, na terenie nieoświetlonym i niezabudowanym potrącił idącego drogą pieszego, który przemieścił się do przodu i wpadł na idącą pieszą. Z ustaleń wynikało też, iż oboje piesi szli z rowerami. Oboje nie byli wyposażeni w elementy odblaskowe. Jeden z pieszych miał włączone jedno światło przy rowerze. 44-letni pieszy doznał obrażeń, które mogły zakwalifikować zdarzenie jako wypadek drogowy.

Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny, a także sprawdzili stan trzeźwości uczestników wypadku. Wszystkie osoby były trzeźwe.

Postępowanie w niniejszej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe