- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Poranne dachowanie pod Ostrorogiem

Od dachowania rozpoczął się nowy tydzień na drogach powiatu szamotulskiego.

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 6.00, do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wypłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Dobrojewo.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrorogu, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach (w trakcie dojazdu jeden zastęp został zawrócony do jednostki) oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

- Reklama -

Przybyli na miejsce zdarzenia ratowniczy zastali osobowego forda, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie. Kierująca opuściła pojazd samodzielnie i znajdowała się w pobliżu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Kierująca została ukarana mandatem karnym – informuje asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe