- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Ponad 160 zawodników i ponad 300 koni z Polski i ze świata w Baborówku

Podczas Equestrian Festival Baborówko zawodnicy będą rywalizować o łączną pulę nagród finansowych w wysokości 500 000 zł. Na liście startowej międzynarodowych zawodów WKKW w dniach 26–29 maja znaleźli się medaliści i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, Światowych Igrzysk Jeździeckich czy Mistrzostw Europy.

W programie sportowym zawodów znalazło się 6 konkursów międzynarodowych na poziomie: CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-Intro oraz CCIYH2*-S dla młodych koni 6-letnich. Zawody odbędą się w klasycznym formacie: w czwartek i piątek odbędą się próby ujeżdżenia, w sobotę – emocjonujące próby terenowe, a w niedzielę – precyzyjne skoki przez przeszkody i uroczyste ceremonie zwycięzców.

Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, zawody w Baborówku odbędą się ponownie z niebagatelną pulą nagród w wysokości 500 000 zł, co plasuje Equestrian Festival Baborówko wśród dziesięciu najwyżej dotowanych zawodów WKKW na świecie. Konkursem z najwyższą pulą nagród w wysokości 350 000 zł jest CCI4*-S. Zwycięzca w tej klasie zainkasuje 100 000 zł.

- Reklama -

Na listach startowych Equestrian Festival Baborówko znalazło się wiele uczestniczek i uczestników najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez jeździeckich na świecie. Wśród nich trzeba wymienić m.in.: reprezentanta Niemiec – Michaela Junga (GER), który obecnie znajduje się na 2. miejscu w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, Julię Krajewski (GER), która w zeszłym roku jako pierwsza kobieta w historii jeździectwa wygrała złoty medal olimpijski Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w kategorii indywidualnej czy reprezentanta Szwajcarii Feliksa Vogg, który obecnie znajduje się na 30 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Stawkę zawodników uzupełniają utytułowani polscy i zagraniczni zawodnicy z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, jak m.in.: najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej – Mateusz Kiempa (73 miejsce w rankingu), reprezentant Niemiec Andreas Ostholt (77 pozycja), czy reprezentantka Szwecji Sara Algotsson Ostholt (84 pozycja rankingu).

Sobota i niedziela podczas Equestrian Festival Baborówko to także rozbudowany program pozasportowy. W sobotę odbędzie się pokaz woltyżerki w wykonaniu zawodniczek z sekcji woltyżerki Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Z kolei na niedzielę w programie pokazów zaplanowano dwa konkursy zaprzęgowe. Ponadto publiczność będzie mogła skorzystać z oferty stoisk, na których będzie dostępne lokalne rękodzieło czy akcesoria jeździeckie. W strefie dla dzieci najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach, które przygotuje m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury. Do dyspozycji publiczności będą także rozległe tereny, z których będzie można podziwiać rywalizację sportową najwyższej klasy zawodników i odpocząć w otoczeniu przyrody. Więcej informacji oraz program na: www.festiwal.baborowko.pl

Gwiazdy Equestrian Festival Baborówko 2022

Julia Krajewski (GER) – to pierwsza kobieta w historii jeździectwa, która wygrała złoty medal olimpijski w kategorii indywidualnej. Amazonka dokonała tego podczas zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Zawodniczka brała także udział w Igrzyskach w Rio de Janeiro (2016), podczas których z niemiecką drużyną zdobyła srebrny medal. To także dwukrotna Mistrzyni Niemiec, uczestniczka Mistrzostw Europy i Światowych Igrzysk Jeździeckich. Amazonka obecnie zajmuje 31 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.  Do Baborówka amazonka przyjedzie z 4 końmi, w tym z Amande De B’neville, z którym zdobyła indywidualnie złoty medal olimpijski.

Felix Vogg (SUI) – to reprezentant Szwajcarii, który obecnie zajmuje 30 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Dwukrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016 oraz Tokio 2020) oraz Światowych Igrzyskach Jeździeckich (Caen 2014, Tryon 2018). W 2016 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata Młodych Koni. Do Baborówka przywiezie 3 konie.

Michael Jung (GER) – to największa gwiazda światowego WKKW ostatnich lat i zawodnik, zajmujący obecnie 2. pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Zdobył wszystkie tytuły, które mógł zdobyć we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Dwukrotny indywidualny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016), indywidualny złoty medalista Światowych Igrzysk Jeździeckich (Kentucky 2010), trzykrotnie zdobył złoty medal Mistrzostw Europy WKKW (2011, 2013, 2015). W 2009 roku zwyciężył w Finale Pucharu Świata WKKW. W 2016 roku jako drugi zawodnik w historii (obok Pippy Funnell) zdobył prestiżowy tytuł Rolex Grand Slam of Eventing, wygrywając trzy następujące po sobie konkursy CCI5* w Burghley, Kentucky i Badminton. Michael Jung startuje również z dużym powodzeniem w konkurencji skoków przez przeszkody zwyciężając w konkursach zaliczanych do światowego rankingu na zawodach CSI4* i CSI5*. Jego ostatnim wielkim sukcesem jest zwycięstwo w konkursie CCI5* podczas Land Rover Kentucky Three-Day Event z rekordowym wynikiem 20.1.

Andreas Dibowski (GER) – na Festiwalu Jeździeckim Baborówko nie może zabraknąć Andreasa Dibowskiego, niezwykle utytułowanego reprezentanta Niemiec, który obecnie zajmuje 80 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jeździec trzykrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich. IO w Hong Kongu (2008) ukończył ze złotym medalem drużynowym, a IO w Atenach (2004) i Sydney (2000) – drużynowo na 4 pozycji. Andreas Dibowski to także dwukrotny drużynowy złoty medalista Mistrzostw Europy (Malmo 2013, Luhmuehlen 2011). W 2016 roku jeździec wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie – CCI5* w Luhmuehlen (GER) na koniu It’s Me xx. Do Baborówka przywiezie 3 konie.

Mateusz Kiempa (POL) to jeden ze zdolniejszych polskich WKKW-istów i najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. To dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów WKKW (2021, 2019) oraz wielokrotny uczestnik i złoty medalista Pucharu Polski WKKW 2021. Zawodnik w Baborówku będzie startował na 3. koniach.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe