- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Pomysłowe Święto Patrona w „Rolniku”

Popisy aktorskie, konkursy tematyczne, prezentacja talentów i sporo dobrej zabawy – tak w telegraficznym skrócie opisać można obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach.

Dyrekcja „Rolnika” wraz z gronem pedagogicznym już kilka lat temu postanowiła, że imieniny szkoły obchodzone będą z pomysłem i na wesoło. Zrezygnowano zatem ze sztampowych akademii, a głos tego dnia oddano młodzieży.

- Reklama -

Święto Patrona, Stanisława Staszica zainaugurowała uroczysta msza święta, która w piątkowy poranek 27 stycznia odprawiona została w szamotulskiej Bazylice. Punktualnie o godzinie 9.00 natomiast w gmachu szkoły rozpoczęło się świętowanie! Młodzież opowiedziała o życiu Stanisława Staszica z przymrużeniem oka w formie scenek rodzajowych. Dostarczyła tym samym publiczności sporo uśmiechu. Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wraz z dyrektorem ZS nr 2, Zygmuntem Sługockim wręczyli z kolei nagrody dla osób, które w minionym półroczu wyróżniły się osiągnięciami naukowymi, sportowymi i artystycznymi oraz angażowały się w działalność wolontariatu.

W dalszej części obchodów uczniowie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne, zmierzyli się w rozmaitych konkursach tematycznych (m.in. z wiedzy o patronie).

[Best_Wordpress_Gallery id=”47″ gal_title=”sw patrona rolnik”]

Tekst/zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe