- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Policyjny pościg za BMW. Ranni policjanci, uszkodzone radiowozy

W piątek, 4 września po godzinie 21:00 na terenie powiatu szamotulskiego policjanci prowadzili pościg za kierującym samochodem marki BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci szamotulskiej drogówki dali kierowcy sygnał do zatrzymania się w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na drodze Wronki – Piotrowo. Kierowca ignorował polecenia funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki – informuje mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach.

Bezpośredni udział w pościgu brały 4 radiowozy, a w całą akcję było zaangażowanych 7 policyjnych aut z powiatu szamotulskiego i 2 z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

- Reklama -

W trakcie pościgu uszkodzone zostały w sumie 4 pojazdy – 3 policyjne oraz samochód uciekającego mężczyzny. Dwa radiowozy zostały uszkodzone przez uciekającego mężczyznę, gdy próbował ominąć policyjną zaporę. Jeden radiowóz został uszkodzony, gdyż został użyty do zatrzymania uciekającego pojazdu. Po kilkudziesięciu minutach pościgu, który prowadził przez gminę Obrzycko, gminę Wronki oraz teren powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, kierujący BMW oraz pasażer zostali zatrzymani – informuje mł. asp. Sandra Chuda.

Pięciu policjantów wymagało pomocy medycznej: czterej odnieśli niegroźne obrażenia, a jeden został hospitalizowany.

Okazało się, że samochodem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Czynności w tej sprawie są w toku. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe