- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Policyjny pościg pod Dusznikami. Kierowca BMW próbował uciec do lasu

Podejrzany o kierowanie BMW w Sękowie odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. 35-latek mógł odpowiedzieć tylko za wykroczenie, jednak przez swoją nieodpowiedzialność na drodze odpowie też za przestępstwo. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kierowcy, którzy chcą uniknąć kontroli drogowej, powinni się dwa razy zastanowić zanim spróbują uciec przed policjantami. O tym, że konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli mogą być znacznie surowsze niż np. za popełnione wcześniej wykroczenie, będzie się mógł przekonać mieszkaniec gminy Duszniki.

W dniu 2 kwietnia br. około godziny 23.30 dzielnicowi z Dusznik, patrolując wieś Sękowo, zauważyli samochód marki BMW, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu znacznie przyspieszył. Kierujący pojechał w stronę Wilczyny. Policjanci pojechali za nim i dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu jednak kierujący nie reagował. Skręcił w pole i uciekał w kierunku lasu. Gdy napotkał na swojej drodze powalone drzewo, pasażerki oraz kierujący wybiegli z pojazdu, aby ukryć się w lesie.

- Reklama -

Policjanci dogonili i ujęli dwie z trzech osób. Były to dwie pasażerki. Choć kierowca nie został złapany na miejscu zdarzenia, nie udało mu się uniknąć spotkania z policjantami. Funkcjonariusze ustalili, iż kierującym był 35-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Samochód, którym kierował został zabezpieczony, a on sam został zatrzymany następnego dnia we wczesnych godzinach porannych.

Okazało się, iż 35-latek nie posiadał prawa jazdy.  Usłyszał więc zarzuty kierowania samochodem bez uprawnień oraz niezatrzymania sie do kontroli drogowej.

Za samo kierowanie samochodem bez uprawnień kara mogłaby być znacznie niższa. Za wykroczenie mężczyźnie grozi grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. Teraz przez niezatrzymanie samochodu do kontroli i ucieczkę przez policjantami, mężczyźnie może grozić dłuższy zakaz, kolejna grzywna oraz kara do 5 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe