- Reklama -
30.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Policyjna akcja „zero tolerancji”

Policjanci z drogówki na terenie powiatu szamotulskiego przeprowadzili akcję pod hasłem „zero tolerancji”. Głównym celem prowadzonej akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, egzekwowanie dostosowania prędkości przez kierujących pojazdami oraz ujawnianie i zatrzymanie pijanych kierowców.

- Reklama -

W dniu 12 września br. na terenie powiatu szamotulskiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pn. „zero tolerancji”. 20 policjantów z trzech powiatów (szamotulskiego, obornickiego i czarnkowsko-trzcianeckiego), skontrolowało 169 kierujących pojazdami. Mundurowi zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych za uchybienia stanu technicznego, a za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli 123 mandaty karne.

„Drogówkę” można było spotkać zarówno na terenie Szamotuł, Wronek jak i na drogach całego powiatu. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących i przestrzeganie przepisów Kodeksu Drogowego, stan techniczny aut, ich wyposażenie.

Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz skontrolowanie i zatrzymanie jak największej liczby osób, które łamią przepisy prawa o ruchu drogowym. Kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików, są m.in. przyczynami wielu śmiertelnych wypadków.

Akcja „zero tolerancji” miała przede wszystkim oddziaływać prewencyjnie na kierujących, którzy często po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę. Chcemy takimi działaniami uświadomić wszystkim kierującym, że prowadząc pojazd po alkoholu i nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych. Mamy dużą nadzieję, że dzięki takim akcjom osoby decydujące się na kierowanie zasiądą trzeźwi i jadąc będą stosowali się do przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, zawsze dotrą wraz z przewożonymi pasażerami do miejsc do których zmierzają, bezpiecznie, spokojnie i zdrowi. W tym zakresie podczas akcji, nie ujawniliśmy żadnego nietrzeźwego kierującego, co nas niewątpliwie bardzo cieszy i wskazuje, iż codziennie podejmowane działania profilaktyczno-prewencyjne, nasza obecność na drodze powoduje, że kierujący nie decydują się na jazdę po pijanemu.

Źródło i zdjęcia: szamotuly.policja.gov.pl, Ewelina Grabowa
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe