- Reklama -
6.3 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Policjant i prokurator w czasie wolnym zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę

Policjant Wydziału Prewencji szamotulskiej komendy wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach w czasie wolnym zatrzymali pijanego kierowcę. 49-latek kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba – każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji doskonale o tym wie. Funkcjonariusze również w czasie wolnym od służby  reagują w przypadku, gdy łamane jest prawo. Tym razem funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wspólnie z prokuratorem z szamotulskiej prokuratury w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Wczoraj, tuż przed godziną 23 policjant i prokurator, którzy jechali z kierunku Obrzycka w kierunku Szamotuł w Gaju Małym, zauważyli dziwnie jadącego peugeota. Kierowca z tego auta, które podążało przed funkcjonariuszami, jechał tzw. „szlaczkiem”.  Kierujący peugeotem nagle zjechał na pobliską stację paliw w Szamotułach, gdzie funkcjonariusze podbiegli do kierującego i odebrali mu kluczyki od samochodu. Następnie powiadomili oficera dyżurnego, a ten z kolei wysłał na miejsce patrol interwencyjny. Peugeotem podróżowało dwóch mężczyzn, byli to mieszkańcy gminy Obrzycko w wieku 43 i 49 lat. Kierowca jaki i pasażer peugeota byli nietrzeźwi. 49-letek, który przyznał się do kierowania peugeotem miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał pasażer peugeota.

- Reklama -

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto jak się okazało 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, za co grozi mu kara grzywny.

Szybka reakcja i czujność funkcjonariuszy policji i prokuratury pozwoliły być może uniknąć tragedii, do której mógłby doprowadzić nietrzeźwy kierujący na drodze.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zauważysz kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Każdy może zadzwonić pod numer telefonu 112 może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie.

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe