- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Policjanci rozbili grupę wysadzającą bankomaty

Czterech recydywistów wysadzających bankomaty zatrzymali policjanci z Poznania.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przy wsparciu jednostek kontrterrorystycznych z Poznania, Gorzowa, Wrocławia i Szczecina, wkroczyli w czwartek do wytypowanych mieszkań oraz domów na terenie województwa lubuskiego. Podczas akcji zostało zatrzymanych czterech mężczyzn podejrzanych o włamania do bankomatów na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

- Reklama -

Na trop tej grupy przestępczej wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Zdobyli informacje o osobach działających w tej grupie, o metodzie działania oraz o sposobach ukrywania się lub zacierana tropów. Policjanci zebrali także materiał dowodowy, który przedłożono prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Na podstawie przeprowadzonych analiz oraz konsultacji z prokuratorami zaplanowana została akcja zatrzymania podejrzanych – informuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Policji.

Zatrzymani Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. to recydywiści, którzy poznali się w zakładach karnych, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Po wyjściu na wolność nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty. Włamywali się do nich używając mieszanin gazowych. Łącznie zrabowali 1.5 mln zł w gotówce.

– Podczas akcji policjanci przeszukali wiele pomieszczeń i obiektów. Między innymi znaleźli 100 tys. euro w gotówce. Zabezpieczyli także samochód marki Porsche i narzędzia służące do włamań – informuje Andrzej Borowiak.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. -Jak ustalono w toku tego postępowania, a w szczególności w oparciu o czynności operacyjne prowadzone przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Mariusz G. Marek S. Sławomir B. oraz  Krzysztof R. swoim działaniem doprowadzili do wysadzenia w powietrze sześciu bankomatów. Do tego celu użyli łatwopalnego gazu, który po wpompowaniu do wnętrza bankomatu, powodował jego eksplozję i uszkodzenie, ułatwiając dostęp do zgromadzonej w nim gotówki. Działając w ten sposób zabrali pieniądze w łącznej kwocie ponad 1,5 miliona złotych oraz uszkodzili mienie o wartości prawie 200 tysięcy złotych – informuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Na wniosek policji i prokuratury – Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował wszystkich zatrzymanych. Mężczyźni nie przyznali się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia.

fot. Policja.pl

Bankomat wysadzono m.in. w Dusznikach, pisaliśmy o tym tutaj: link. Obecnie nie wiadomo, czy zatrzymana grupa ma związek z tym zdarzeniem.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe