- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Policjanci uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

Policjanci z Szamotuł przeprowadzili działania profilaktyczne dla przedszkolaków z Gałowa. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych na drodze.

Wczoraj policjanci z Szamotuł spotkali się z dziećmi z przedszkola w Gałowie. Profilaktyczne działania podzielone były na dwie części- teoretyczną oraz praktyczną.

- Reklama -

Najpierw funkcjonariusze omówili zasady korzystania z numerów alarmowych oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci stanęły też przed zadaniem związanym z zasadami zachowania wobec osób nieznajomych. Policjanci zwrócili maluchom uwagę na to, aby nie rozmawiały z osobami, których nie znają, nawet jeśli wyglądają na bardzo miłych ludzi. Warto przypominać maluchom, aby zawsze były bardzo ostrożne jeśli zaczepia je ktoś obcy.

Po rozmowie w przedszkolu, dzieci wraz policjantami oraz z nauczycielkami wyszły na zajęcia w terenie. Maluchy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności dotyczące przechodzenia przez jezdnię. W trakcie spaceru po okolicy, policjanci na bieżąco zwracali maluchom uwagę na to w jaki sposób powinny zachowywać się idąc w grupie. Policjanci wyjaśniali też jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Niedaleko przedszkola w Gałowie znajduje się często uczęszczana przez pojazdy droga W 187, na której przejście dla pieszych posiada dodatkowo sygnalizację świetlną. Policjanci zwrócili dzieciom uwagę na to, aby pamiętać, że na takim przejściu nie należy skupiać się wyłącznie na światłach. Dla własnego bezpieczeństwa warto też dodatkowo rozejrzeć się i upewnić się, czy pojazdy na pewno ustąpią nam pierwszeństwa.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe