- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Policjanci rozmawiali z dziećmi oraz młodzieżą o bezpiecznych wakacjach

Bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji było tematem przewodnim spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą. Korzystając z okazji, kolejni mieszkańcy zostali wyposażeni w odblaski w ramach akcji „Życiem nie ryzykuj, odblaskiem uwagę przykuj”. Policjanci rozdawali elementy odblaskowe podczas działań profilaktycznych w Radzynach, w Pniewach oraz w Komorowie.

Czerwiec, to dla policjantów miesiąc szczególnie wytężonej pracy poświęconej bezpieczeństwu podczas wakacji. W ostatnim czasie, funkcjonariusze bardzo często spotykali się z dziećmi oraz z młodzieżą, aby rozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas okresu letniego.

- Reklama -

Ostatni czas na terenie powiatu szamotulskiego był okazją do prowadzenia interdyscyplinarnych działań na rzecz bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu działania „Bezpieczne wakacje” odbyły się nad zalewem w Radzynach (12,14 i 16 czerwca), w środę (20 czerwca) w Szkole Podstawowej oraz nad jeziorem w Pniewach, a wczoraj (21 czerwca) nad jeziorem w Komorowie. Na tematy dotyczące bezpieczeństwa z uczestnikami rozmawiali przedstawiciele różnych instytucji (m.in. Policja, Straż Pożarna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, WOPR). Podczas pogadanek poruszane były tematy m. in. niebezpieczeństwa wynikającego z zażywania narkotyków i dopalaczy, temat bezpieczeństwa nad wodą, oraz temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Korzystając z okazji, iż w profilaktycznych działaniach udział wzięło w sumie blisko 2 tysiące osób, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz z jednostek terenowych kontynuowali działania profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu na drodze pod hasłem „Życiem nie ryzykuj, odblaskiem uwagę przykuj”.

Powyższa akcja została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach z uwagi na liczbę wypadków z udziałem pieszych, którzy nie mieli odblasków. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i wyposażenie ich w elementy odblaskowe. Z uwagi na miejsca, w których doszło do najtragiczniejszych wypadków, profilaktyka została skoncentrowana głównie w rejonie gmin położonych przy trasie K 92.

Podczas pierwszego etapu akcji policjanci rozdali ponad 200 odblaskowych kamizelek oraz około 500 odblasków, które zostały nam przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Urząd Gminy Duszniki, Urząd Gminy Kaźmierz, Urząd Gminy Pniewy oraz Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Podczas ostatnich spotkań profilaktycznych policjanci rozdali blisko 1000 odblasków i około 200 kamizelek odblaskowych.

Mamy nadzieję, że osoby, które zostały wyposażone w odblaskowe elementy będą z nich korzystały w sposób poprawiający ich bezpieczeństwo na drodze.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe